Обавештење о начину извођења практичног испита из Хистологије и ембриологије

НАЧИН ИЗВОЂЕЊА ПРАКТИЧНОГ ИСПИТА ИЗ ХИСТОЛОГИЈЕ И ЕМБРИОЛОГИЈЕ ЗА ШКОЛСКУ 2020/2021

Поштујући одлуку Наставног Већа, практични испит на Хистологији и ембриологији студенти ће полагати тако што ће препознавати структуре на хистолошким препаратима, који су студентима доступни на Ретикулуму:

(http://reticulum.med.bg.ac.rs/moodle/mod/page/view.php?id=31470)

Начин полагања практичних испита прилагодили смо чињеници да је практични испит ове године инкорпориран у усмени испит.

Студент ће на практичном испиту добити слике 3 хистолошка препарата.

Потребно је да студент препозна препарат, тј. да наведе назив препарата, и да наведе и препозна минимум 7 карактеристичних елемената (структура) на том препарату.

Да би положио практични испит студент треба тачно да одговори на 2 од 3 хистолошка препарата. За ову активност студент добија 11 од 20 бодова.

Преосталих 9 бодова, тј. до 3 бода за сваки препознати препарат, наставник даје у току усменог разговора са студентом у коме ће се анализирати препарат на начин на који је то урађено при презентацији уводних часова за вежбе.